Sport

Zmagania sportowe

W czasie wolnym mogliśmy korzystać ze stołu bilardowego, oraz tenisa stołowego znajdujących się w akademiku. Każdego tygodnia mieliśmy szansę zmierzyć nasze siły z Niemcami. We wtorki, oraz w czwartki graliśmy w siatkówkę, natomiast w środy w piłkę nożną. Mieliśmy także okazje uczestniczyć w festiwalu sportu organizowanym przez CJD.

Festiwal sportowy

W dniach 22 – 25 maja odbył się festiwal sportu pod hasłem „Porusz swoim życiem!”. W tamtych dniach do Zwickau zjechało ponad 1000 młodzieży ze wszystkich akademików CJD. Była to impreza integracyjna, w której wzieli udział zarówno zdrowi, jak i niepełnosprawni zawodnicy. Podczas otwarcia burmistrz Zwickau Dr. Pia Findeiß życzyła wszystkim uczestnikom wielu sukcesów, dobrej zabawy, oraz zachowanie zasad fair play. Pierwszego dnia odbył się turniej piłkarski. Nasza drużyna wyszła z fazy grupowej, wygrywając wszystkie trzy mecze, niestety przegrała mecz ćwierćfinałowy, co zakończyło dla nas turniej. Jeden z uczestników praktyk Tomasz Cieślik wziął udział w biegu na 800 metrów, w którym zdobył złoty medal. Drugiego dnia festiwalu odbył się „Festiwal Zabawy”. Polegał on na udziale drużyn w różnych konkurencjach. Były to m. In: unihokej, koszykówka uliczna, slalom na wózkach. W niedzielę Tomek biegł w Sparkassen-Stadtlauf o długości 6,6 km. Bieg podielony był na sześć kategorii. Tomek w swojej kategorii zdobył trzecie miejsce.